Active Directory

Active Directory Dersleri ve Eğitimi

Active Directory dersleri ve eğitimleri ile sistem uzmanlığı kariyerine başlanır. Kimi zaman öğrenmek amacıyla kimi zaman ise, unutulan konuların hatırlanması için bu Active Directory ders notlarına ihtiyaç duyulur. Bu sitenin her Ağ ve Sistem Uzmanı için bir el kitabı olması planlanmaktadır.

Aktif Dizin dersleri ve Aktif Dizin eğitimleri kategorisinde okuyucuların tamamen ücretsiz olarak, adım adım Aktif Dizin konusunda ilerlemeleri ve uzmanlaşmaları hedeflenmektedir.

Active Directory (Aktif Dizin); ağ kaynaklarına erişmek ve erişim izinlerini yönetmek için kullanılan, Windows Server üzerinde birkaç hizmetten oluşan bir teknolojidir. Bir başka deyişle Microsoft’un Windows etki alanı ağlarında kullanım için tasarladığı kendi dizin hizmetidir.

Active Directory dersleri ve eğitimleri kategorisinde aldığınız eğitim ve dersler ile kolaylıkla bulunduğunuz ortamda Active Directory kurulumu yapabilir, yönetebilir, sürekliğini sağlayabilirsiniz. Her geçen gün kategoriye yeni makaleler eklenmektedir. Bu yüzden takip etmeniz önerilir.

Active Directory, ağ kaynaklarının verimli bir şekilde yönetilmesine olanak sağlayan, ölçeklenebilir bir dizin hizmetidir. Bu hizmet, ağda bulunan tüm kaynaklar hakkında detaylı bilgiler depolar. Bu da basit arama ve kimlik doğrulama işlemlerini oldukça kolaylaştırır.

Active Directory, fiziksel ve mantıksal yapılar halinde katmanlara bölünerek, bilgilerin saklanmasını ve gerektiğinde aranmasını kolaylaştırır. Active Directory fiziksel yapısı, bir dizin hizmetinin nasıl çalıştığını anlamak için oldukça önemlidir. Active Directory mantıksal yapısı da, bir dizin hizmetini yönetmek için son derece önemlidir. Sitemizde Active Directory hakkında adım adım, ücretsiz derslere ve detaylı makalelere yer verilmiştir.

Bu derslerin, sunucu işletim sistemi üzerinde Active Directory yapısı hakkında temel bilgilerin verildiği öğrenme materyali olmak hedeflenmektedir. Derslerin hemen hemen tüm bölümleri en son versiyon sunucu işletim sistemleri üzerinde çalıştırılacak şekilde oluşturulmuştur. Sitemizdeki dersleri ve eğitim makalelerini takip etmiş okurlar, büyük kurumların Microsoft Sistemlerini yönetebilir konuma geleceklerdir.

Active Directory Dersleri ve Eğitimleri


Başa dön tuşu